Przyłączenie do sieci wod-kan.
Ogólne warunki przyłączenia do sieci
PROCEDURA PRZYŁĄCZENIA DO SIECI WODOCIĄGOWEJ I/LUB KANALIZACYJNEJ OBOWIĄZUJĄCA W ZCIW SP. Z O.O. W ZAMBROWIE
-
Wydanie warunków technicznych przyłączenia nieruchomości do sieci wod.-kan.
W celu otrzymania warunków technicznych przyłączenia nieruchomości do sieci należy złożyć „Wniosek o wydanie warunków technicznych”
– do wniosku musi być załączona aktualna mapa zasadnicza lub mapa jednostkowa w skali 1:500 lub przyjęta do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego z zaznaczonymi granicami nieruchomości i lokalizacją planowanego obiektu,
– dokument potwierdzający tytuł prawny do korzystania z nieruchomości,
Komplet dokumentów należy złożyć osobiście w siedzibie ZCiW Sp. z o.o. w Zambrowie.
Przygotowany dokument Warunki Techniczne (2 egz.) klient nieodpłatnie odbiera osobiście lub wysyłane są pocztą na wskazany adres.
-
Projekt przyłącza wod.-kan.
Po otrzymaniu decyzji można przystąpić do wykonania projektu przyłącza do sieci zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
Wykonanie projektu przyłącza wodociągowego i/lub kanalizacyjnego należy zlecić projektantowi z uprawnieniami projektowymi w zakresie sieci i instalacji sanitarnych.
Opracowany projekt należy złożyć w 3 jednobrzmiących egzemplarzach, celem uzgodnienia.
W przypadku przejścia projektowanymi przyłączami przez tereny nie będące własnością inwestora, należy dołączyć pisemną zgodę właścicieli tych działek.
-
Wcinki do istniejącej sieci wodociągowej.
Włączenia do istniejących wodociągów na terenie miasta Zambrów wykonuje na pisemne zlecenie „Zlecenie na wykonanie wcinki do wodociągu” wyłącznie ZCiW Sp. z o.o.
-
Wykonanie przyłącza wod.-kan.
-
Inwestor zleca wykonanie przyłącza wodociągowego i/lub przyłącza kanalizacji sanitarnej ZCiW Sp. z o. o. „Zlecenie na wykonanie przyłącza wodociągowego i kanalizacji sanitarnej” lub wybranemu przez siebie wykonawcy posiadającemu stosowne uprawnienia budowlane. O terminie rozpoczęcia robót należy pisemnie powiadomić ZCiW Sp. z o.o.
-
Stosowane materiały, armatura i średnica rurociągu powinny być zgodne z projektem technicznym, a ewentualne zmiany każdorazowo uzgodnione z działem wod.-kan. ZCiW Sp. z o.o..
-
Inwestor zobowiązany jest do przygotowania instalacji wewnętrznej w budynku uwzględniając wymagania obowiązujących przepisów, m. in. w zakresie:
-
Montaż zaworu antyskażeniowego na instalacji wewnętrznej w celu zabezpieczenia sieci wodociągowej przed wtórnym zanieczyszczeniem,
-
Zabezpieczenie przeciwodorowe poprzez prawidłową wentylację pionów,
-
Montaż zaworów przeciwzalewowych, zabezpieczających przed zalewaniem zwrotnym ściekami sanitarnymi, w przypadku punktów sanitarnych poniżej poziomu terenu.
-
Wykonane przyłącze przed zasypaniem należy zgłosić do odbioru w dziale wod.-kan. ZCiW Sp. z o.o.
-
Odbiór końcowy w obecności inwestora oraz wykonawcy.
Po wykonaniu wszystkich robót i uporządkowaniu terenu inwestor zgłasza przyłącze do odbioru końcowego, przedstawiając inwentaryzację powykonawczą w formie papierowej, oraz projekt przyłącza wod.-kan.
- Zawarcie umowy z ZCiW Sp. z o.o. o zaopatrzenie w wodę i odprowadzenie ścieków.
Po spisaniu protokołu odbioru przyłącza wodociągowego i/lub kanalizacji sanitarnej na wniosek inwestora zawierana jest umowa o zaopatrzenie w wodę i odprowadzanie ścieków z danej nieruchomości „Wniosek o zawarcie umowy o zaopatrzenie w wodę i odprowadzanie ścieków”. Następnie następuje protokolarny montaż oraz zaplombowanie wodomierza głównego w zestawie wodomierzowym. W przypadku podłączenia nieruchomości jedynie do sieci kanalizacji sanitarnej, inwestor także jest zobowiązany do przygotowania zestawu wodomierzowego, zgodnie z otrzymanymi wytycznymi, w celu umożliwienia rozliczeń za odprowadzanie ścieków.
DEFINICJE PRZYŁĄCZY
- przyłącze wodociągowe – w rozumieniu art. 2 pkt 6 ustawy z dnia 7 czerwca 2001r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków (Dz. U. z 2023r. poz. 537), przewód łączący sieć wodociągową z wewnętrzną instalacją wodociągową w nieruchomości odbiorcy usług wraz z zaworem za wodomierzem głównym;
- przyłącze kanalizacyjne – w rozumieniu art. 2 pkt 5 ustawy z dnia 7 czerwca 2001r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków (Dz. U. z 2023r. poz. 537), przewód łączący wewnętrzną instalację kanalizacyjną zakończoną studzienką w nieruchomości odbiorcy usług z siecią kanalizacyjną, na odcinku od studzienki do sieci kanalizacyjnej, a w przypadku jej braku do granicy nieruchomości gruntowej;